«

»

Gru
14
2010

Opinie o praktykach

Opinie o odbytych praktykach studentów WSSM.

UM Bełchatów umożliwia studentom odbywanie praktyk na dość wysokim poziomie. Jednostka, w której odbywałam praktyki była dość specyficzna, jednak nie mogę powiedzieć abym odczuwała ze strony przełożonych jakikolwiek dyskomfort. Zespół ds. rozwoju gospodarczego miasta to wydział wymagający kreatywności, trzeźwości umysłu, dozorowania wielu spraw jednocześnie. Osoby, z którymi współpracowałam to osoby młode, ambitne, zdecydowane. Odbycie praktyk w tym wydziale umożliwiło mi wgląd praktyczny w tematykę, która szczególnie mnie interesuje.

Studentka IV roku Stosunków Międzynarodowych

Podczas praktyk w firmie „Kabu” sprawdziłam własne umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim, nawiązując rozmowy handlowe z kontrahentami z Hiszpanii. Umożliwiły mi one poznanie języka biznesowego jak i codziennego. Tłumacząc rozmowy i korespondencję pomagałam ustalać terminy transakcji i zamówień.
Pracowałam z życzliwymi i kreatywnymi ludźmi, co sprawiło, ze potrafiłam odnaleźć się w roli tłumacza i zastanawiam się nad podjęciem pracy na tym stanowisku.

Studentka III roku Filologii Hiszpańskiej

W sklepie jest zatrudnionych ok. 20 osób. Personel ma jasno określone obowiązki. W razie potrzeby potrafi zastąpić innych. Stwarza to bezkonfliktową atmosferę. Dobre stosunki miedzy personelem pozytywnie wpływają na miłą obsługę klienta. Kadra kierownicza dba o szkolenia personelu. Nowo przyjęci pracownicy mogą liczyć na szkolenia prowadzone przez wykwalifikowanego szkoleniowca. Pomocą służą też pracownicy z większym stażem. W związku z powyższym rozpoczęcie pracy w takim zakładzie pracy nie przysparza stresujących sytuacji dla osób, które jak ja, dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodowa.

Studentka III roku Filologii Hiszpańskiej

Odbywając praktyki w hotelu Campanile poznałam sposób funkcjonowania hotelu od housekeepingu do pracy w recepcji. Uważam, że prywatność i chęć pomocy ze strony personelu pomogły mi zdobyć doświadczenie.

Studentka II roku Europeistyki specjalizacja Turystyka Międzynarodowa i Hotelarstwo

Hotel Campanile jest przyjaznym miejscem dla praktykantów. Odbywających praktyki poznałam sposób funkcjonowania hotelu od housekeeping’u do kwaterowania gości. Personel w sposób miły i przyjazny pomagał poznawać metody np. obsługi gości czy wydawania śniadań w hotelowej restauracji.

Studentka II roku Europeistyki specjalizacja Turystyka Międzynarodowa i Hotelarstwo

Hotel Campanile jest miejscem, gdzie pracują bardzo sympatyczne i uprzejme osoby. panuje tam miła atmosfera. Dzięki możliwości odbycia tam praktyk zawodowych miałam możliwość zobaczyć jak wygląda praca na recepcji od strony praktycznej. Osoby, które tam uczyły mnie, były pomocne i wyrozumiałe. Praca na recepcji jest interesująca i daje możliwość poznania wielu osób, często sławnych i znanych w całej Polsce

Studentka II roku Europeistyki specjalizacja Turystyka Międzynarodowa i Hotelarstwo

W miejscu praktyk panowała przyjazna atmosfera. otrzymałem pomoc od pracowników. Uzyskałem dużo nowych informacji. To doświadczenie pozwoliło mi na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Co jest nieocenione z punktu widzenia mojej kariery zawodowej.

Studentka III roku Filologii Angielskiej

1) praktyki zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny i pozwoliły mi na zaznajomienie się z pracą dwóch kluczowych dla firmy działów: logistyki i zarządzania,
2) Każdego dnia pobytu miałem wyznaczone cele mojej pracy, dlatego mogłem wykonywać swoje obowiązki w sposób najbardziej efektywny.
3) Dzięki praktykom w firmie „organika S.A.” poznałem jak ważne jest prawidłowe zarządzanie i organizacja zgromadzonymi przez firmę danymi, do płynnego jej działania

Student III roku Filologii Angielskiej

Praktyki odbyłem w firmie zajmującej się tłumaczeniami oraz rekrutacją osób wyjeżdżających do pracy w Niemczech. praktyka trwała w okresie od 11.01.2010 do 05.02.2010. W tym czasie zdążyłem dowiedzieć się jak przebiega rekrutacja personelu oraz na co należy zwracać uwagę przy przeprowadzaniu rozmów kwalifikacyjnych.
Do moich zadań należało m.in. ocenianie poziomu znajomości jeżyka niemieckiego kandydatek ubiegających się o pracę oraz opracowanie niektórych dokumentów w języku niemieckim.

Student III roku Filologii Niemieckiej

Hotel „Dworek” jest to ciekawy obiekt, położony w centrum Kutna. Hotel jest mały, ale posiada atrakcyjne wnętrze. Było mi bardzo miło odbywać tutaj praktyki. Jestem zadowolona z miejsca, jak również ciepło wspominam osoby tam pracujące.
Sądzę, iż w miarę możliwości poznałam na czym polega praca w takim przedsiębiorstwie. Starałam się poznać jak najwięcej obowiązków, zadań jakie należy wykonywać. Chętnie współpracowałam z innymi jak również dobrze komunikowałam się z gości.

Studentka II roku Europeistyki specjalizacja Turystyka Międzynarodowa i Hotelarstwo

Odbycie praktyki w tak dużej firmie (Carrefour Polska) było dla mnie nowym doświadczeniem. Przyznam, że na początku odczuwałam stres, który wiązał się z nową sytuacją, ludźmi i kompetencjami, które zostały mi przydzielone.
Uważam jednak, że było to pozytywne i wartościowe doświadczenie, które dało i możliwość poznania rynku pracy w Polsce, ale także struktury i działania korporacji zagranicznych w naszym kraju

Studentka III roku Filologii Włoskiej

CKU w Łodzi. Placówka otwarta na potrzeby praktykanta. Pracownicy z zaangażowaniem pomagali wdrożyć się w zagadnienia pracy w sekretariacie szkolnym oraz dziale administracyjnym. Szczegółowo objaśnili procedury pojedynczych operacji księgowania rejestrów szkolnych. Zostały mi udostępnione komputerowe programy biurowe. Miałam okazję zapoznać się z archiwum szkolnym i procesem przekazywania dokumentów do archiwum głównego. Opanowałam obsługę urządzeń biurowych.

Studentka III roku Stosunków Międzynarodowych

Akwarius S.C. Miejsce przyjazne, w spokojnej okolicy. Schludne i zadbane. przyjazna atmosfera, ludzie pomocni i uczynni. Firma miała porozumienie z klientami zagranicznymi, dzięki czemu miałam kontakt z obcokrajowcami oraz poprawiłam swoje umiejętności językowe.

Studentka III roku Filologii Hiszpańskiej

Akwarius S.C. Bardzo przyjazne miejsce, w spokojnej dzielnicy, dobra lokalizacja. miejsce pracy schludne i czyste. Mili ludzie w pracy, uczynni i pomocni. Firma miała porozumienia z klientami zagranicznymi przez co polepszyłem woje umiejętności w języku hiszpańskim. Praca 8-godzinna pozwalała mi na stały kontakt z obcym językiem.

Student III roku Filologii Hiszpańskiej

Akwarius S.C. Miejsce, w którym odbywałem praktyki było przyjazne. Ludzie chętni do współpracy i pomocni. Dzięki organizowanym imprezom dla instytucji zagranicznych mogłem polepszyć swoje umiejętności w komunikowaniu się w obcych językach. Poza tym mogłem nabrać niezbędnego doświadczenia, które może mieć pozytywny wpływ na moją dalszą drogę w życiu.

Student III roku Filologii Hiszpańskiej

„D-Line” praktyki odbyłem w ramach pracy, którą dorywczo wykonuję. Związana jest z transportem osób – gównie z hoteli na lotniska. Pasażerami są głównie obcokrajowcy, dlatego kontakt z jeżykiem i praktyka wpływa korzystnie na kierunku studiów.

Student III roku Filologii Angielskiej

Przedsiębiorstwo budowlane D.G.S. Sp. Z O.O. Firma prężna, mająca wiele kontaktów z inwestorami zagranicznymi, dzięki czemu miałem możliwość sprawdzenia wiedzy teoretycznej w praktyce, co jeszcze bardziej poszerzyło moją dotychczas zdobytą wiedzę. Odbyta praktyka pomoże mi w trafniejszym wyborze charakteru poszukiwanej pracy

Student III roku Filologii Angielskiej

Spółdzielnia Pracy Wytwórczo konstrukcyjna „Elkon”. Dużo mnie nauczyły. Bardzo przyjemna atmosfera

Studentka III roku Filologii Włoskiej

Tom-Wald. mimo krótkiej obecności na rynku, firma Tom-Weld dynamicznie się rozwija i systematycznie zdobywa nowych klientów. Jest to możliwe dzięki stałemu wzrostowi kwalifikacji pracowników oraz nieustannie wysokiej jakości świadczonych usług. Atutem firmy Tom-Wald jest miła, rodzinna atmosfera pracy oraz efektywna motywacja pracowników. Dobre relacje pracowników przekładają się na wymierne efekty całej firmy w postaci zysku i rozwoju.
Dzięki praktyko w firmie Tom-Wald wykorzystałem zdobyta na studiach wiedzę oraz zdobyłem wiele nowych umiejętności.

Student III roku Stosunków Międzynarodowych

Podziel się:
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Twitter
  • Add to favorites
  • Print
  • PDF