Gru

Praktyki w BRE Bank SA

Praktyki studenckie
Bardzo ważnym elementem naszej polityki personalnej są praktyki i staże dla studentów w różnych jednostkach organizacyjnych BRE Banku. Ich uczestnicy mogą, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz kierunkiem odbywanych studiów, odbyć praktyki w placówkach sieci sprzedaży, w pionach biznesowych, marketingu, obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Mogą też spróbować swoich sił we współpracy ze specjalistami zajmującymi się analizą kredytową.

Praktykanci i stażyści BRE Banku to najczęściej studenci kierunków ekonomicznych, ale są wśród nich także przyszli informatycy, socjologowie, psychologowie i matematycy.

Praktyki w BRE Banku prowadzone są przez cały rok. Aby sprawdzić nasze aktualne oferty praktyk i staży, odwiedź portal pracuj.pl. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat praktyk, skontaktuj się z nami: praktyki@brebank.pl.

Dlaczego praktyki w BRE Banku?
Podczas praktyk studenckich w BRE Banku masz możliwość:

• współpracy z najlepszymi specjalistami
  • poznania sposobu funkcjonowania prężnie rozwijającej się instytucji finansowej
  • wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce

Praktyki i staże są szansą dla studentów na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych, a dla BRE Banku możliwością wyłonienia osób o wysokim potencjale, które w przyszłości chciałyby podjąć pracę w naszej firmie.

W zależności od zainteresowań, masz okazję zdobyć doświadczenie w następujących obszarach:

• bankowość korporacyjna
  • bankowość inwestycyjna
  • zarządzanie ryzykiem
  • finanse
  • operacje bankowe
  • IT
  • operacje kredytowe
  • marketing
  • HR

Kogo poszukujemy
Program praktyk studenckich w BRE Banku kierowany jest do studentów, którzy ukończyli III rok studiów, posiadają bardzo dobre wyniki w nauce, a ponadto wyróżnia ich:

• otwartość na zdobywanie nowych doświadczeń
  • zaangażowanie w realizację wyznaczonych zadań
  • samodzielność i inicjatywa w działaniu
  • umiejętność pracy w zespole
  • entuzjazm
  • wysoka kultura osobista

Nabór na praktyki
Praktyki organizujemy w Centrali BRE Banku w Warszawie oraz Oddziałach i Biurach Korporacyjnych na terenie całej Polski. Praktyki trwają od 1 do 3 miesięcy.

W BRE Banku praktyki możesz odbywać w ciągu całego roku kalendarzowego, a w ramach programu „doBRE lato w praktyce” od czerwca do września.

Aktualne oferty praktyk i staży możesz znaleźć:

• w sekcji „Kariera” serwisu internetowego brebank.pl
  • internetowych portalach pracy
  • w Akademickich Biurach Karier

Ze względu na duże zainteresowanie praktykami w okresie wakacyjnym, co roku, w terminie od czerwca do końca września, realizujemy program „doBRE lato w praktyce”, do którego nabór rozpoczyna się na przełomie kwietnia i maja.

Jeśli jesteś zainteresowany programem praktyk w BRE Banku, prześlij swoje zgłoszenie w postaci CV, listu motywacyjnego oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych na adres: praktyki@brebank.pl. W tytule maila wskaż preferowany obszar praktyk.

Oferty praktyk
Sprawdź oferty praktyk w ramach programu doBRE lato w praktyce:

• Kiedy mogę podjąć praktyki w BRE Banku?
    Praktyki w naszym Banku możesz odbyć przez cały rok.
  • Czy istnieje możliwość zatrudnienia po odbyciu praktyk?
    Najlepsi praktykanci, Ci, którzy wykażą się entuzjazmem i doskonałą realizacją powierzonych im zadań mają szanse zatrudnienia i rozpoczęcia swojej kariery zawodowej w BRE Banku. Praktyki są dla nas istotnym elementem polityki pozyskiwania talentów.
  • Czy jest preferowany jakiś konkretny kierunek i rok studiów?
    W związku ze specyfiką pracy w BRE Banku najczęściej poszukiwani kandydaci to studenci ostatnich lat szkół ekonomicznych. Niemniej jednak w tak dużej korporacji jak BRE Bank studenci innych kierunków również mają możliwość odbycia praktyk studenckich i ich także serdecznie zachęcamy do wysyłania aplikacji.
  • Czy istnieje możliwość odbycia praktyk przez osoby, które ukończyły studia?
    Niestety nie, każdy potencjalny praktykant musi posiadać status studenta
  • Czy praktyki w BRE Banku są płatne?
    Praktyki w BRE Banku są bezpłatne.
  • Gdzie odbywają się praktyki?
    Odbycie praktyk jest możliwe w niemal każdym departamencie BRE Banku (w większości znajdują się one w Centrali Banku w Warszawie). Istnieje także możliwość odbycia praktyk w Oddziałach Korporacyjnych na terenie całego kraju.
  • Gdzie mogę uzyskać informacje o bieżących rekrutacjach?
    Głównymi źródłami informacji o rekrutacji na praktyki są portal brebank.pl oraz serwis pracuj.pl. Innymi źródłami są także uczelniane biura karier.
  • Jak mogę wysłać swoją aplikację?
    Zapraszamy do wysłania CV wraz z listem motywacyjnym na adres praktyki@brebank.pl.
  • Jak wygląda proces rekrutacji?
    Pierwszym etapem jest selekcja dokumentów nadesłanych przez kandydatów. Jeśli przejdziesz go pomyślnie, zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielem BRE Banku odpowiedzialnym za praktyki. Jeśli jej wynik będzie pozytywny, będziesz mógł rozpocząć praktyki.
  • Czy przed rozpoczęciem praktyk poznam zakres swoich obowiązków?
    Tak, w dniu przystąpienia do praktyk otrzymasz program praktyk wraz z zadaniami do zrealizowania. Zadania te podlegają końcowej ocenie, na podstawie której wystawiane jest zaświadczenie o ukończeniu praktyk.