Sty

Praktyki w Komisji Europejskiej – Praktyki administracyjne

Komisja organizuje dwa razy w roku trzy- lub pięciomiesięczne praktyki dla absolwentów studiów uniwersyteckich.

Praktyki zaczynają się zwykle 1 marca i 1 października każdego roku.

Cele praktyk:

• dostarczenie stażystom praktycznej wiedzy na temat działania departamentów Komisji;
  • umożliwienie im zdobycia osobistego doświadczenia poprzez kontakty w ramach codziennej pracy;
  • umożliwienie im poszerzenia i praktycznego zastosowania wiedzy nabytej w czasie studiów.

Praktykanci są w zasadzie wybierani spośród obywateli państw członkowskich UE lub państw kandydujących, chociaż istnieje możliwość przyjęcia ograniczonej liczby osób spoza tych państw.

Ubiegający się o praktyki powinni spełniać następujące warunki:

• ukończony pierwszy cykl kształcenia uniwersyteckiego poparty odpowiednim dyplomem przed końcem okresu aplikacji;
  • brak wcześniejszych praktyk w innych unijnych instytucjach;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego;
  • bardzo dobra znajomość drugiego języka Wspólnoty (obywatele państw członkowskich UE).

Praktykanci mogą otrzymać miesięczny grant wysokości 963 euro. Praktykanci niepełnosprawni mogą otrzymać dodatkowe fundusze.

Aby nadesłać swoje zgłoszenie:

• wypełnij i wyślij formularz aplikacyjny on-line
  • wyślij swój wypełniony formularz, najlepiej listem poleconym, przed ostatecznym terminem nadsyłania zgłoszeń.

Terminy nadsyłania zgłoszeń:

1 września roku poprzedzającego (praktyki marcowe)
1 marca roku w którym odbywaja sie praktyki (praktyki październikowe)

Kontakt:

DG EAC E – Traineeships