Smakuj życie różnorodnie, masz na to sześć tygodni!

GlobalCitizen grafika

Smakuj życie różnorodnie, masz na to sześć tygodni!

„Dlaczego warto wyjechać? Przede wszystkim dlatego, że życie zaczyna się poza strefą komfortu.”

Kasia (wolontariat w Tanzanii)

Czym jest Global Citizen?

Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób, które zainteresowane są rozwojem osobistym, chcą poznawać obce kultury i dzielić się doświadczeniami własnego kraju. Wolontariat realizowany jest w różnego rodzaju instytucjach: organizacjach pozarządowych, uniwersytetach, szkołach, przedszkolach lub podczas letnich obozów.

“Wolontariat to nie tylko praca, ale także możliwość poznania fantastycznych ludzi z całego świata i przeżycia niesamowitej przygody. Przełamałam tam własne stereotypy.”

Alicja (wolontariat na Ukrainie)

Global Citizen w trzech odsłonach

Rekrutacja na wolontariat trwa cały rok. To od Ciebie zależy gdzie pojedziesz i na czym będzie polegała Twoja praca. Mamy do zaoferowania trzy rodzaje programów:

Global Citizen Management, który pozwala rozwinąć umiejętności związane z marketingiem, zarządzaniem oraz prowadzeniem szkoleń i warsztatów.

Global Citizen Culture skierowany jest do osób zainteresowanych poznawaniem ludzi różnych narodowości, odkrywaniem obcych kultur, ale także aktywnym dzieleniem się informacjami na temat własnej ojczyzny.

Global Citizen World Issue w dużej mierze odnosi się do aktualnych problemów, z którymi zmaga się świat. Wolontariusz ma okazję pracować na rzecz zwalczania HIV/AIDS, przestrzegania praw człowieka, czy propagowania ekologii.

Jak wyjechać?

Aby wziąć udział w wolontariacie, należy spełniać określone kryteria. Kandydat nie może mieć więcej niż 30 lat,  musi posiadać status studenta, bądź być absolwentem do dwóch lat po ukończeniu studiów. Wymagana jest także znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie B1.

Jeśli spełniasz te warunki, zajrzyj na stronę www.globalcitizen.pl , wypełnij aplikację i wpędź koło wielkiej przygody w ruch. Chcesz wiedzieć więcej? Śledź naszego Facebook’a: www.fb.com/GlobalCitizenPoland.

CZYM JEST AIESEC?

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 86 000 członków. AIESEC działa w ponad 113 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do Organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. www.aiesec.pl